Kurumsal

Kumaş üretiminde gerek kalitesi gerekse ürün çeşitliliği ve yenilikçiliği ile yerel ve global pazarlarda konumunu perçinleyen Kıvanç Tekstil, özellikle Avrupa ve Amerika pazarlarındaki global hazır giyim moda markaları için zengin koleksiyonu ile yılda 18 milyon metre kumaş üretebilmektedir.

1950’li yılların başında Hacı Mustafa Kıvanç tarafından kurulan dokuma kumaş üreticisi Kıvanç Tekstil, yarım asrı aşkın tecrübesi ile Adana’da faaliyet göstermektedir. İplik üretiminden boya-terbiye uygulamalarına kadar kumaş üretimindeki tüm süreçlere hakim olarak entegrasyonunu tamamlayan Kıvanç Tekstil, 267.000 m2 açık ve 105.000 m2 kapalı alan tesislerinde Türkiye’nin tekstil kenti Adana’da yer almaktadır.

Kıvanç Tekstil; tekstil sektörünün öncelikli olarak tercih edilen pamuk, viskon, polyester, keten, tencel, modal ve yün elyaflarının zengin karışımlarıyla elyaf boyadan, düz boya ve dijital baskıya kendi tesislerinde dokunan yüksek kaliteli ve yenilikçi kumaşlar üretir.

Kıvanç’ın ana üretimleri iplik ve konfeksiyona hazır kumaş olup, üretilen kumaşın ana girdisini yüksek oranda kendi iplik üretiminden sağlamaktadır.

Kumaş üretiminde gerek kalitesi gerekse ürün çeşitliliği ve yenilikçiliği ile yerel ve global pazarlarda konumunu perçinleyen Kıvanç Tekstil, özellikle Avrupa ve Amerika pazarlarındaki global hazır giyim moda markaları için zengin koleksiyonu ile 100gr/m2’den 500gr/m2’ye kadar yılda 18 milyon metre kumaş üretebilmektedir. Yarım asrı aşan tecrübesi ile yenilikçi yaklaşımı ve kurumsal yapısıyla istikrarlı olarak hızla büyüyen ve gelişmekte olan Kıvanç Tekstil; üstün kalite politikası, operasyonel mükemmellik ve çevre dostu üretimiyle yerel ve global pazarlara benzersiz kumaş tasarımları sunmaya devam etmektedir.

Tarihçe

Kıvanç Tekstil, kuruluş adıyla Kıvanç Ticaret,
1950’li yılların başında Hacı Mustafa Kıvanç tarafından kurulmuştur.

TARİHLERLE KIVANÇ TEKSTİL

 • 1946
  Hacı Mustafa Kıvanç yorgan yaparak ticaret hayatına başladı.
 • 1950's
  Uzun yıllar boyunca azim ve kararlılıkla çalışmaya devam eden Kıvanç, 1950’li yılların başında aile şirketi olarak kurduğu ilk iş yerini Sivas ilinde açtı.
 • 1968
  Kıvanç Ailesi’nin genişlemesiyle, Hacı Mustafa Kıvanç şirketini Adana’ya taşıyarak pamuk ve kumaş ticaretine başladı. Oğulları Ziya, Zeki, Zafer, Mehmet ve Fatih Kıvanç’ın iş hayatına dahil olmasıyla büyümeye ve gelişmeye devam eden Kıvanç Tekstil, kısa süre içerisinde Türkiye’nin tekstil kenti Adana’da iyi tanınan, kaliteli iplik ve kumaş ticareti yapan şirket oldu.
 • 1990's
  Kıvanç Tekstil; 90’lı yılların başında Adana’nın Çukurova ilçesinde geliştirilen Open End iplik üretim sistemini kendi işletmelerinde uygulayan ilk üretim şirketlerinden biri oldu.
 • 2006
  Dokuma ve boya-terbiye işletmelerine yaptığı kapsamlı yatırımlar sayesinde entegrasyonu tamamlayan Kıvanç Tekstil, Türkiye genelinde önde gelen dokuma kumaş üreticilerinden biri olarak faaliyetlerine devam etti.
 • 2012
  Global bir marka olma yolunda ilk adımlarını atarak Turquality-Marka Destek programına kabul olan Kıvanç Tekstil, uluslararası pazarlama ve satış kanallarını geliştirerek, üretim kapasitesini 4 kat arttırdı.
 • 2014
  Kıvanç Tekstil ile İtalyan tekstil şirketi Nytro’nun ortaklığı sonucunda 2014 yılının eylül ayında NYTRO & KIVANÇ markası doğdu.
 • 2016
  Bu yıl önemli başarılara imza atan Kıvanç Tekstil, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 2015 yılı raporuna göre Türkiye’nin sektörel sıralamada 15. ve genel sıralamada 312. Büyük İhracatçı Firması seçildi. Aynı zamanda İstanbul Sanayi Odası’nın aynı yıl raporuna göre Türkiye’nin 533. Büyük Sanayi Kuruluşu seçilen Kıvanç Tekstil, istikrarlı olarak büyümeye devam etmektedir.
Kıvanç Tekstil, iplik üretiminden boya-terbiye uygulamalarına kadar kumaş üretimindeki tüm süreçlere hakim ve entegrasyonu tamamlanmış olarak yüksek kaliteli, yenilikçi ve çevre dostu üretimiyle hizmet vermeye devam ediyor.
MİSYON
İnsan sağlığına ve çevreye duyarlı, güvenilir, müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteli kumaş üreten bir marka olmak.
VİZYON
Yenilikçiliğimiz ve kalitemizle, dünya modasına yön veren markaların bir numaralı tercihi olmak.

Dokuma Kumaş Üreticisi ve Tedarikçisi

Avrupa ve Amerika pazarları

Hazır giyim, moda markaları için Kumaş Üreticisi ve Tedarikçisi

Premiere Vision paris, Première Vision New York, The London Textile Fair, Münich Fabric Start Textile Fair

Kaliteli Üretim, Kaliteli Üretici, Dünyanın Her Tarafına Dağıtım

ABD, İspanya, Almanya, İtalya, Danimarka ve İngiltere gibi ülkelere Kumaş Üreticisi ve Tedarikçisi

pamuk, viskon, polyester, keten, tencel, modal ve yün elyaflarının zengin karışımlarıyla

Türkiye'de Dokuma Kumaş